Зараз у селі проживає близько півтисячі людей. Це майже втричі менше, ніж до повномасштабного вторгнення.

В деокуповане село Студенок Оскільської громади повністю повернули електропостачання. Селище знаходилося під окупацією 5 місяців з квітня 2022 року. Після звільнення села відновлення комунікацій, зокрема світла, ускладнювала щільна замінованість територій та особливості місцевого рельєфу. Про це розповів начальник Ізюмського РЕМ Віталій Борщ.

«Поля, болота, річка Сіверський Донець, погодні умови, робота саперів – всі ці чинники впливали на нас. Але крок за кроком ми підіймали нашу мережу і нарешті можемо звітувати про відновлення електропостачання в одному з найбільших населених пунктів району», – зазначив Віталій Борщ.

До війни населення Студенка складало 1450 чоловік. Зараз в селі проживає близько 500 людей. 

З 228 населених пунктів у Ізюмському районі без світла залишається 21 село. На сьогодні в них проживає в середньому від 5 до 50 місцевих мешканців. Про це під час брифінгу повідомив Начальник районної військової адміністрації Степан Масельський.

Протягом двох тижнів Харківобленерго також планує заживити село Співаківка Оскільської громади. На сьогодні там проживає близько 150 мешканців. 

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Читати також:

  • Жителям села Степове повернули електропостачання.
  • Фахівці Харківобленерго завершили ремонт електромереж у Веселому Харківського району. Тепер 549 мешканців мають світло в оселях.
  • Енергетики поступово повертають світло в будинки жителів села Руська Лозова Дергачівської громади. Наразі вони заживили вже понад 650 домоволодінь – це близько 20%