Ускладнює відновлення електропостачання у селах щільна замінованість територій.

З 228 населених пунктів у Ізюмському районі без світла залишається 21 село. На сьогодні в них проживає в середньому від 5 до 50 місцевих мешканців. Про це під час брифінгу повідомив Начальник районної військової адміністрації Степан Масельський.

«Ми намагаємося по максимуму заживлювати абонентів. Першочергово лінії електропередач перевіряють на замінованість. Для цього в нас зараз працює 22 саперних розрахунки. Але звернень дуже багато, у тому числі  від мешканців», – ідеться в повідомленні. 

Найбільше з знеструмлених сіл – Співаківка Оскільської громади. На сьогодні там проживає близько 150 мешканців. Його, за словами голови Ізюмської РВА, планують заживити протягом двох наступних тижнів.

«В осени ми розробили тимчасові схеми, за якими заживили максимальну кількість абонентів наскільки це було можливо. На сьогодні, для того, щоб перезимувати ми повинні відновлювати електропостачання основними магістралями та схемами як це було до війни», – розповів пан Степан.

Відновлення живлення на Харківщині ускладнює густа замінованість територій. За словами Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 1,2 мільйона гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів. З березня на Харківщину направлені додаткові загони підрозділів ДСНС для розмінування. 

«Перш за все увага саперів буде зосереджена на знешкодженні об’єктів критичної інфраструктури, аби якнайшвидше відновити електропостачання на деокупованих територіях області», – написали у ХОВА.

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Читати також:

  • Жителям села Степове повернули електропостачання.
  • Фахівці Харківобленерго завершили ремонт електромереж у Веселому Харківського району. Тепер 549 мешканців мають світло в оселях.
  • Енергетики поступово повертають світло в будинки жителів села Руська Лозова Дергачівської громади. Наразі вони заживили вже понад 650 домоволодінь – це близько 20%