Харківщина серед областей, які найбільше постраждали від лісових пожеж. Лише протягом минулого тижня зареєстровано 14 випадків загорянь.

Про це повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, з початку року Харківщина зазнала 192 лісові пожежі на площі майже 9 тис. га. Здебільшого вони виникають через бойові дії та мінування.

«З понад 180 тис. га вдалося розмінувати майже 4 тис. га – це 2% лісів, де тривали бойові дії. Тому для нас дуже важливо посилити цей напрямок. Адже мінування значно ускладнює доступ рятувальників для ліквідації пожеж та усунення наслідків», – сказав Руслан Стрілець.

Серед основних проблем регіону — відновлення, чого стосується?

  • відновлення лісів та забезпечення населення дровами;
  • відновлення водних ресурсів області та питного водопостачання;
  • поводження з відходами, зокрема відходами руйнації;
  • питання у розбудові регіональної системи моніторингу довкілля;
  • інше.

Що входить до «інше» та, яких дій планують вжити для забезпечення цих потреб, у Міністерстві поки не повідомили. Однак привели в приклад Печенізький гідровузол (велике водосховище, розташоване у Харківській області. На початку повнмасштабного вторгнення зазнало чисельних обстрілів росіян та було сильно пошкоджено). І вже в обласній раді Харківщини пояснили, такі дії РФ потягнули за собою негативні зміни як ландшафту, так і водного складу фауни і флори регіону.

«Наразі, екологічні проблеми, на Харківщині, безумовно є. І ми маємо якнайшвидше відреагувати і знайти шляхи їх вирішення», — додав заступник голови Харківської ОВА Євген Іванов.

Зазначається, що Харківщина втратила значну частину природно-заповідного фонду через війну з Росією — 108 об’єктів перебуває в окупації, 63 – безпосередньо в зоні ведення активних бойових дій. 

Нагадаємо, ще однією цілей для російських обстрілів є і поля в Україні. Лише за минулий тиждень росіяни пʼять разів обстріляли земельні поля Харківщині, що спричинило знищення пшениці загальною площею на 75 га. Мова йде про хлібні поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

За словами начальника ГУ ДСНС в Харківській області Артема Астахова, росіяни навмисне обстрілюють засіяні поля та ліси Харківщини.

Читайте також