За цей тиждень росіяни пʼять разів обстріляли земельні поля Харківщині, що спричинило знищення пшениці загальною площею на 75 га. Про це повідомили в ДСНС під час брифінгу.

Мова йде про хлібні поля Богодухівського, Ізюмського, Куп’янського та Чугуївського районів Харківщини.

«Наразі хлібні поля дозріли до того стану, коли вони можуть горіти. І в нас є така гіпотеза, що росіяни навмисно завдають ударів по ним, аби лишити регіон без урожаю», — прокоментував начальник ГУ ДСНС в Харківській області Артем Астахов.

Попри атаки, співробітникам ДСНС вдалось врятувати від вогню прибизно 370 га збіжжя.

Нагадаємо, 1 липня, близько 16:00, Росія завдала удару по пшеничному лану поблизу села Карасівка Золочівської громади, «навмисно намагаючись знищити майбутній врожай». Вогонь міг знищити все поле площею у 110 га. Однак рятувальникам протягом пів години вдалось загасити пожежу на площі 2 га, передають в ДСНС. А о 17:10 роботи з її ліквідації були повністю завершені.

Через такі дії росіян, посівна кампанія у Липецькій та Вовчанській громадах відбувалася дуже обмежено — засіяно не більше 10% сільськогосподарських угідь порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення.

Загалом ситуація на фронті в цих громадах залишається надзвичайно напруженою через постійні обстріли російських військ, що унеможливлює ведення фермерської діяльності та змушує евакуйовувати місцеве населення.

Тому Уряд анонсував ряд нововведень для агровиробників на деокупованих територіях, зокрема переглянуті залізничні тарифи та 30-відсоткова знижка для перевезень цим видом транспорту.

Читайте також