Поліція на Харківщині відкрила кримінальне провадження за фактом підрива цивільного автомобіля на російському боєприпасі. За оновленою інформацією, 4 людини постраждало, з них дві дитини.

Про це повідомили в Харківській обласній поліції.

Зазначається, 7 липня о 18:30 до поліції надійшло повідомлення про те, що біля 17-го цвинтаря на ґрунтовій дорозі у лісі в бік села Циркуни Харківського району ймовірно на протитанковій ворожій міні підірвався автомобіль ВАЗ.

Попередньо повідомили про чотирьох загиблих. Це 53-річний чоловік, 64-річна жінка, 5-річний хлопчик та двомісячна дівчинка. 

Наразі уточнення інформації триває, поліцейські проводять повторний огляд місця події для встановлення всіх загиблих осіб. Для ідентифікації призначені ДНК-дослідження. За попередніми висновками правоохоронців, в автомобілі могло знаходитись шість людей.

Крім того, відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством) Кримінального кодексу України.

Що означає термін «воєнний злочин»?

За загальноприйнятою термінологією Римського статуту, воєнні злочини — це умисне порушення міжнародних законів та звичаїв війни. За скоєння дій, які відносяться до такого переліку, передбачено кримінальну відповідальність на національному та міжнародному рівнях. При чому це стосується, як окремої особи, так і командира певного військового об’єднання, якщо йому було відомо про вчинення його підлеглими правопорушення, проте він не приклав зусиль для їх припинення. Наразі Укранські слідчі та журналісти працюють над документуванням таких злочинів, аби винуваті, в подальшому, понесли покарання.

Нагадаємо, станом на кінець березня 2024 року, прокуратура задокументовувала понад 124 тисячі воєнних злочинів на території України, які призвели до пошкодження або руйнування понад 150 тисяч цивільних обʼєктів. В цей же час, Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі національного телемарафону сказав, що «немає такого виду воєнного злочину, який би Росія не вчинила на нашій землі».

Читайте також