Прокуратура задокументовувала понад 124 тисячі воєнних злочинів на території України, які призвели до пошкодження або руйнування понад 150 тисяч цивільних обʼєктів.

Генеральний прокурор Андрій Костін в ефірі національного телемарафону розповів про поточні результати роботи щодо розслідування воєнних злочинів та притягнення до відповідальності.

Внаслідок бойових дій в Україні були пошкоджені або зруйновані житлові будинки, критична інфраструктура, обʼєкти енергетики, школи, садочки, лікарні, культурні та релігійні заклади. При цьому частина території України залишається тимчасово окупованою, тому задокументувати реальні масштаби воєнних злочинів наразі неможливо.

Україна першою у світі розслідує злочини проти довкілля та кібератаки як воєнні злочини.

Найвищий пріоритет у розслідуваннях — це злочини, у яких страждають люди — вбивства, поранення, тортури, злочини сексуального насильства, насильницькі зникнення та примусова депортація дітей та дорослих. А також злочини, де є можливість встановити командну вертикаль.

— Генеральний прокурор Андрій Костін.

Він зазначив, що у прифронтових регіонах створили 9 спеціалізованих підрозділів щодо розслідування воєнних злочинів, також працюють підрозділи щодо злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, та воєнних злочинів проти довкілля. Паралельно з цим розбудовується система підтримки для потерпілих і свідків злочинів РФ.

На сьогодні встановлено та повідомлено про підозру 540 представникам РФ, з яких 24 у порядку очного провадження. Справи щодо 365 осіб передані до суду. 102 людини отримали вироки.

Коли я спілкуюся з нашими партнерами й розповідаю про результати національних розслідувань, вони щиро дивуються, що ми не лише документуємо ці злочини, а й розслідуємо та забезпечуємо судові вироки. Жодна інша країна не робила цього — не розслідувала воєнні злочини під час повномасштабної війни.

— Генеральний прокурор Андрій Костін.

Загалом у Харківській області розслідується понад 21 тисяча воєнних злочинів, з яких майже 15 тисяч пов’язані з нападами на цивільні обʼєкти, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін. Понад тисяча людей обліковуються як викрадені або зниклі безвісти. Щодо розслідування фактів катувань, позбавлення волі, сексуального насильства правоохоронці працюють із Міжнародним кримінальним судом.

Читайте також