Вчора без світла залишилися споживачі з понад 10 областей України. Також через аварійну ситуацію проблеми з електроенергією були і в сусідній Молдові. Причиною стала розсинхронізація енергосистеми.

Вчора, 30 травня, близько 13:00 в енергосистемі відбулася розсинхронізація, яка призвела до аварійних відключень у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Києві та на Київщині, а також у Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Харківській, Хмельницькій та Черкаській областях. Без світла одночасно залишилися майже 2 мільйони абонентів. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства енергетики.

“Це найбільша кількість одночасно знеструмлених споживачів починаючи з лютого, коли завдяки зусиллям енергетиків, зокрема атомників, вдалося додати генерації в систему та скасувати графіки відключень електроенергії. Нагадаємо, що графіки довелося ввести через масштабні ворожі обстріли та пошкодження енергетичної інфраструктури”, – ідеться в повідомленні.

У Міністерстві енергетики наголосили, що влучань в енергетичну інфраструктуру не було, а відключення абонентів не планувалися. Крім того, у міністерстві повідомили, що через аварійну ситуацію проблеми зі світлом також були і в сусідній Молдові. 

Нагадаємо, вчора у мережі почали масово з’являтися повідомлення про перебої з електроенергією в різних областях Україні.

У деяких містах відключення було частковим, а в інших – майже по всій області.

Наразі міністр енергетики України Герман Галущенко доручив Державній інспекції енергетичного нагляду негайно створити комісію для оперативного вивчення цієї ситуації. Результати роботи комісії оприлюднять додатково.

Читайте також:

  • У двох селах на Ізюмщині відновили електропостачання
  • У Черкаських Тишках відновили енергопостачання

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.