Роботи з демонтажу згідно з обстеженням технічного стану будівельних конструкцій багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі на Харківщині планують провести по вулиці Хлібозаводська, 3. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Спочатку в попередньому тендері очікувана вартість була 10 841 623,20 грн. Під час торгів найнижчу ціну запропонували у ТОВ «Монтажбудюг» – 4 199 994 грн, але підприємство не змогло обґрунтувати аномальну низьку ціну.

Пізніше журналіст Ґвари взяв коментар у міського голови Ізюма Валерія Марченка, який власне анонсував повторний тендер на демонтаж п’ятиповерхівки.

«Так, планується [прим.авт. – проведення повторної публічної закупівлі]. Тендер відмінили через помилки – туди не включили техогляд та авторський нагляд. Менша сума буде на самі роботи. Там буде будуватися фондом Баффета приміщення. Фонд Баффета вибрав там місце», – відповів тоді мер Ізюма.

На уточнювальне запитання щодо того, чи є в Ізюмі ще вільна територія для будівництва такого проєкту без демонтажу цієї п’ятиповерхівки, адже поруч з будинками на Першотравневій та Хлібозаводській є вільна територія, мер Ізюма відповів, що дійсно територія така є, проте на території громади іншого більше місця для проєкту фонду Баффета немає.

Нині сума тендерної закупівлі дещо знизилася і становить 10 670 367 грн, а будинок планують демонтувати до 31 грудня 2024 року.

Російська армія обстрілювала будівлю на вулиці Хлібозаводській з авіації. Хоча масових жертв, як у сусідньому будинку по Першотравневій (нині – Пам’яті), 2, за цією адресою не зафіксували, але були і загиблі, і поранені.

Обидві п’ятиповерхівки зазнали масштабних руйнувань по всій площі. Після звільнення Ізюму в вересні 2022 року працівники ДСНС оглядали цей район та не знайшли жодного уцілілого будинку. 

Згідно з тендерною документацією, послуги з демонтажних робіт включають:

  • огляд об’єктів, що підлягають демонтажу;
  • розчищення земельної ділянки під складування подрібнених будівельних відходів;
  • відсортувати наявну будівельне сміття від побутового, побутове сміття вивезти на звалище;
  • влаштування тимчасової вертикальної захисної огорожі;
  • навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди;
  • перевезення будівельного сміття до 5 км (без урахування вартості навантажувальних робіт);
  • попереднє планування площ бульдозером;
  • остаточне планування площ бульдозером;
  • Вивіз металобрухту в пункт приймання зі складанням акту;
  • Після закінчення демонтажу виключно в електронній формі з використанням Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва складається акт про демонтаж.

Тендер проводить Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, кінцевий строк подання пропозицій – 6 березня 2024 року.

Більше про місто Ізюм на Харківщині

«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти.

«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.