Атаки на державні органи фіксують та намагаються надавати постраждалим структурам відповідну підтримку.

Однак, точних даних про кількість та характер атак на системи державних органів у Департаменті кіберполіції Національної поліції України не мають. Про це під час брифінгу повідомила начальниця сектору Управління протидії кіберзлочинам у Харківській області Департаменту кіберполіції НП України Людмила Федорова.

«Боротьбу з кібератаками ми здійснюємо разом зі Службою безпеки України. І якщо такі атаки трапляються, ми надаємо не лише консультативну, а й технічну допомогу. Статистикою, на жаль, ми не володіємо»,- розповіла вона.

Нагадаємо, у грудні 2023 року сталася масштабна кібератака на «Київстар». Користувачі масово скаржилися на відсутність зв’язку та інтернету. Збій також частково вплинув на роботу деяких банків. СБУ відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на Київстар.

Російські хакери із так званої групи «Солнцепек» взяли на себе повну відповідальність за кібератаку на «Київстар», відповідна інформація зʼявилася в одноіменному телеграм-каналі. Вони заявили, що нібито знищили 10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисячі серверів, усі системи хмарного зберігання даних і резервного копіювання. Свою атаку аргументували тим, що компанія нібито забезпечує зв’язком ЗСУ, а також державні органи й силові структури України.

У компанії «Київстар» спростували витік персональних даних абонентів.

У зв’язку з масштабною кібератакою росіяни почали поширювати нові фейки в українському інфопросторі. Наприклад, про причетність колишнього головнокомандувача Валерія Залужного до організації хакерської атаки. Цей фейк розібрали наші фактчекери, з ним можна ознайомитися за посиланням.

Також у Ґвара Медіа є чат-бот «Перевірка», до якого можна надіслати сумнівну інформацію та перевірити її.

Читайте також

  • Пропонував роботу в ЄС: харків’янина підозрюють у шахрайстві.
  • Ошукав 43 людини в Україні: мешканця Пісочина підозрюють у шахрайстві.