В Ізюмі за майже 11 млн грн демонтують знищену російськими авіабомбами п’ятиповерхівку

Denys Glushko - 03 Лютого 2024 | 13:53

Демонтажні роботи згідно з обстеженням технічного стану будівельних конструкцій багатоквартирного житлового будинку в Ізюмі на Харківщині планують провести за адресою: вулиця Хлібозаводська, 3. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Демонтувати будинок мають до 31 грудня 2024 року.

Російська армія обстрілювала будівлю на вулиці Хлібозаводській з авіації. Хоча масових жертв, як у сусідньому будинку по Першотравневій, 2, за цією адресою не зафіксували, але були і загиблі, і поранені.

Обидві п’ятиповерхівки зазнали масштабних руйнувань по всій площі. Після звільнення Ізюму в вересні 2022 року працівники ДСНС оглядали цей район та не знайшли жодного уцілілого будинку. 

Згідно з тендерною документацією, послуги з демонтажних робіт включають:

  • огляд об’єктів, що підлягають демонтажу;
  • розчищення земельної ділянки під складування подрібнених будівельних відходів;
  • відсортувати наявну будівельне сміття від побутового, побутове сміття вивезти на звалище;
  • влаштування тимчасової вертикальної захисної огорожі;
  • навантаження сміття екскаваторами на автомобілі-самоскиди;
  • перевезення будівельного сміття до 5 км (без урахування вартості навантажувальних робіт);
  • попереднє планування площ бульдозером;
  • остаточне планування площ бульдозером;
  • Вивіз металобрухту в пункт приймання зі складанням акту;
  • Після закінчення демонтажу виключно в електронній формі з використанням Реєстру будівельної діяльності Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва складається акт про демонтаж.

Тендер проводить Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради, кінцевий строк подання пропозицій – 9 лютого 2024 року.

Ізюм на Харківщині звільнили від російської окупації 10 вересня 2022 року. Місто перебувало в окупації 162 дні – від початку квітня 2022 року. Коли Збройні Сили України звільнили Ізюм, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і численні катівні, які облаштували окупанти. За даними Ради Нацбезпеки, за час вторгнення Росії в Україну Ізюм зазнав найбільше авіаударів — 476. Відомо, що близько 80 % житла в місті зруйновано.

Більше про Ізюм

«Є необхідність стерти все з мапи міста, що пов’язано з тоталітаризмом та радянщиною»: віцемер Ізюма Володимир Мацокін. Ізюм на Харківщині шість місяців перебував під російською окупацією, його житлова забудова знищена на 80%. Зруйновані ліцеї, дитячі садочки та лікарні.

«Якщо рай на землі є, то він в Україні»: як відновлюється деокупований Ізюм. У вересні 2022 року, коли Збройні Сили України звільнили місто, тут знайшли масові поховання місцевих жителів і чисельні катівні, які облаштували окупанти.

«Обрії Ізюмщини»: як локальні журналісти розповідали правду про регіон, ризикуючи життям. Друковані видання є важливим джерелом, оскільки українські інтернет-провайдери і телебачення лише частково покривають звільнені території, а у захоплених регіонах не діють зовсім.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.