Усі родини, які постраждали внаслідок російського ракетного удару в селі Гроза Куп’янського району, отримали матеріальну допомогу від держави та підтримку гуманітарних організацій, повідомляє Олег Синєгубов, начальник Харківської ОВА.

38 родин загиблих отримали допомогу від Шевченківської селищною військової адміністрації на загальну суму більш як 566 тисяч гривень, тоді як з обласного бюджету постраждалим сім’ям перерахували виплати на загальну суму майже 1,4 мільйона гривень.

Окрім допомоги з обласного та місцевого бюджетів, БФ «Актед» за підтримки ООН надав фінансову допомогу усім постраждалим родинам на загальну суму більше ніж 1,6 млн грн. UNICEF виплатила компенсації 3 постраждалим сім’ям з дітьми. Інші 7 родин з дітьми отримали допомогу від БФ «Актед». БО «Український Благодійний Альянс» підтримав 14 дітей, що втратили батьків внаслідок теракту.

У лікарнях залишаються 2 поранених із 5, їхній стан стабільний. Одна з поранених жінок готується для лікування в Данії. 

«Усі діти, що внаслідок теракту залишилися без батьків, зараз виховуються в сім’ях родичів та близьких. Щодо більшості дітей уже оформлено опікунство», – додає Синєгубов.

Що відомо про обстріл села Гроза

Близько 13:25 5 жовтня російські військові обстріляли кафе та магазин в селі Гроза Куп’янського району. У селі проживало 330 мешканців. З кожного двору принаймні одна людина була присутньою на поминках, повідомив міністр МВС Ігор Клименко.

Пізніше стало відомо, що по закладу в селі Гроза, де перебувало близько 60 людей, вдарили російською ракетою «Іскандер-М». У кафе люди зібралися на поминальний обід через перепоховання загиблого українського військового.

Харківська обласна прокуратура та Служба безпеки України встановили людей, які можуть бути причетні до ракетного удару в селі Гроза Куп’янського району.За словами правоохоронців, це два жителі села — брати 30 та 23 років, які після деокупації Харківської області перебувають на території Росії.

Читайте також

ООН оприлюднила звіт про обстріл села Гроза на Харківщині. У ньому організація визнала, що відповідальна за обстріл армія РФ. Унаслідок нападу на поминальному обіді в селі Гроза загинуло 36 жінок, 22 чоловіки та восьмирічний хлопчик. Усі вони були цивільні. Це став найжахливіший інцидент після 24 лютого 2022 року, йдеться у звіті.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!