Організація Об’єднаних Націй оприлюднила звіт про ракетний удар під час поминального обіду в селі Гроза Харківської області.

У ньому ООН визнала, що відповідальна за обстріл армія РФ.

Унаслідок нападу на поминальному обіді в селі Гроза загинуло 36 жінок, 22 чоловіки та восьмирічний хлопчик. Усі вони були цивільні. Це став найжахливіший інцидент після 24 лютого 2022 року, йдеться у звіті.

ООН закликає Російську Федерацію дотримуватися норм гуманітарного права, дбати про безпеку цивільних осіб та цивільних об’єктів, забезпечити відшкодування шкоди всім жертвам, переглянути правила ведення бойових дій.

Що відомо про обстріл села Гроза

Близько 13:25 5 жовтня російські військові обстріляли кафе та магазин в селі Гроза Куп’янського району. У селі проживало 330 мешканців. З кожного двору принаймні одна людина була присутньою на поминках, повідомив міністр МВС Ігор Клименко.

Пізніше стало відомо, що по закладу в селі Гроза, де перебувало близько 60 людей, вдарили російською ракетою «Іскандер-М». У кафе люди зібралися на поминальний обід через перепоховання загиблого українського військового.

Харківська обласна прокуратура та Служба безпеки України встановили людей, які можуть бути причетні до ракетного удару в селі Гроза Куп’янського району.

За словами правоохоронців, це два жителі села — брати 30 та 23 років, які після деокупації Харківської області перебувають на території Росії.

Читайте також

  • Дітей, які залишилися сиротами через російський обстріл села Гроза, узяли під опіку.