Близько 13:25 5 жовтня російські військові обстріляли кафе та магазин в селі Гроза Куп’янського району. З-під завалів дістали тіла 49 загиблих, серед них 6-річний хлопчик. Ще 7 людей отримали поранення, у тому числі дитина.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.

На місці наразі працюють медики. Рятувальники продовжують розбирати завали. Куп‘янська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

«Місцеві мешканці знаходилися в кафе, поруч з магазином, де були поминки за померлим односельчанином. На території об’єкта перебувало близко 60 осіб», — повідомив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в етері телемарафону.

UPD (16:30, 05.10.2023) Наразі ідентифікували 29 тіл загиблих. Роботи тривають. Загалом, у селі проживало 330 мешканців. З кожного двору принаймні одна людина була присутньою на поминках, додав Клименко.

«Російський терор треба зупинити. Усі, хто допомагає Росії обходити санкції, злочинці. Усі, хто підтримує Росію досі, підтримує зло. Цей і подібні теракти потрібні Росії лише для одного: зробити свою геноцидну агресію новою нормою для всього світу. І я дякую кожному лідеру, кожному народу, який підтримує нас у захисті життя!», — відреагував Президент Володимир Зеленський.

Читайте також