24 лютого 2022 року армія РФ перейшовши Перекопський перешийок зайшла до Херсонщини. Вже за тиждень, 1 березня, на бронетехніці російські окупанти прорвалися до самого обласного центру. Херсон перебував в російській окупації майже вісім місяців – до 11 листопада 2022 року.

Херсон був єдиним обласним центром, який потрапив під контроль Російської Федерації після повномасштабного вторгнення. Окупанти навіть провели псевдореферендум, «приєднуючи» його до РФ.

Місто опинилося під російський контроль з самого початку війни. Сотні людей виходили на мітинги з українськими прапорами, кидалися на ворожі танки, намагаючись відганяти колони з літерами Z.

У Бузковому парку сили РФ розстрілювали місцеву територіальну оборону, яка протистояла окупантам. Чимало людей також були заарештовані через підтримку України. Багатьом довелося покинути місто.

Читайте також: Як живе Херсон після деокупації. Місто звільнили після 256 днів перебування під окупацією. Понад вісім місяців росіяни контролювали єдиний, захоплений після 24 лютого, обласний центр.

9 листопада 2022 року росіяни заявили про свій відступ з Херсона. За два дні з’явилися відео переміщення військових Збройних Сил України по Херсону, разом із місцевими мешканцями, які вийшли на вулиці, щоб зустріти своїх захисників.

Українці у соцмережах з радістю прийняли цю очікувану новину про звільнення Херсона. Фото піднятого прапора над будівлею Херсонської обласної державної адміністрації миттєво стало “вірусним”.

«Увесь Південь України торік переконався, що Росія ніколи не приходить «назавжди», хоч би скільки разів вона це повторювала. Бо Україна завжди повертається – завжди! Коли знаємо нашу мету. Коли це спільна мета. Коли ми в єдності. І коли єднаємо інших навколо української мети», – сказав Президент України Володимир Зеленський.

Більше на цю тему

Перший потяг поїхав у звільнений Херсон – фоторепортаж. У вагонах були 200 пасажирів, які придбали квитки «до перемоги» у спільній ініціативі «Укрзалізниці» та UNITED24.

Вийшла нова поштова марка «Херсон – це Україна». 40% тиражу придбали за передзамовленням, а міжнародні покупці зможуть замовити певну кількість марок на EBay та Amazon.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!