Воєнний злочин Росії на Харківщині: ракетний удар по Грозі Куп’янського району

Віка Маньковська - 06 Жовтня 2023 | 11:47

До понівеченого червоного автомобіля підходить жінка. Вони з чоловіком Дмитром приїхали в Грозу з Чугуєва, коли тому подзвонив кум. «Він сказав, що тато був у цій будівлі — а тепер батько не бере слухавку. Ось його машина, мобільний телефон лежить в салоні», — каже Дмитро. Чоловік обіймає дружину, доки та намагається втамувати сльози.

«Тіло батька не впізнав, бо деякі з них й неможливо пізнати. Я здав ДНК на експертизу — тепер залишається тільки чекати».

5 жовтня Російська Федерація влучила ракетою «Іскандер-М» в кафе і магазин у селі Гроза Куп’янського району. Внаслідок влучання загинули 52 людини, серед яких 8-річний хлопчик. Троє людей вважаються зниклими безвісти, шестеро поранених — в лікарні. Усі постраждалі — цивільні.

З 52 тіл загиблих ідентифікували 35. Деякі тіла понівечені до невпізнаваності, тож для ідентифікації проводитимуть ДНК-експертизи.

«Усі тіла ми перевозимо до моргу для проведення для проведення судово-медичної експертизи, зареєстрували кримінальне провадження з кваліфікації порушення законів і звичаїв війни й розслідуємо їх. Це безумовно терористичний акт. Я переконаний, що зібраних доказів буде достатньо, щоб притягнути винних російських військових, які завдали удар, до кримінальної відповідальності. Зло буде покаране», — сказав Сергій Болвінов, начальник слідчого управління поліції Харківської області.

Читайте також

  • У Харкові російські ракети влучили в житлові будинки: є загиблий та поранені — фоторепортаж
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.