Також 16 травня вийде марка з кримськотатарськими орнаментами.

Укрпошта на День Вишиванки, 16 травня, випустить марки з вишиванками Криму та Харкова. Про це повідомив генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Візерунок на харківській марці взятий з жіночої сорочки ХІХ століття, на рукавах якої зображено півників. Кримськотатарська вишивка виконана в традиційній техніці тамбурної вишивки Qasnaq (кримськотатарською «к’аснак») із використанням металізованих і шовкових ниток по домотканому полотну.

Харківська і кримськотатарська вишивки / Фото: Укрпошта

«Кожен український регіон має свій візерунок із закодованою історією. Збіг чи ні, у візерунках на харківській марці закодоване світло, сонце та пробудження життя. Марка з кримськотатарськими орнаментами – незаперечний доказ автентичності півострова, “код народу”, який житиме завжди», – ідеться в повідомленні.

За словами Смілянського, враховуючи обставини, спецпогашення триватиме 2 дні. 17 травня марку гаситимуть у Харкові.

Передзамовлення на них вже відкрито, його можна оформити за посиланням.

День вишиванки

Вперше в Україні відсвяткували День вишиванки у 2006 році. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі.

З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня. У 20024 році це буде 16 травня.

Читайте також

  • НБУ увів в обіг пам’ятну банкноту «Єдність рятує світ».
  • «Укрпошта» випустила марку «русскій воєнний флот – до дна!».