Це друга пам’ятна банкнота, яку Національний банк випускає з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Національний банк України увів в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 50 гривень «Єдність рятує світ». Вона присвячена незламності українського народу в боротьбі за свободу та європейські цінності, консолідації українського суспільства для захисту територіальної цілісності, а також єднанню демократичного світу перед обличчям російської агресії. Про це повідомили у пресслужбі банку.

«Наша нова банкнота – символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка також гартується», – наголосив Голова Національного банку України Андрій Пишний. 

Банкноту вводять в обіг відсьогодні, 23 лютого. Її тираж обмежений, він становить 300 тисяч штук. Придбати її можна буде через інтернет-магазин НБУ. Загалом через нього буде реалізовано 150 тисяч штук пам’ятних банкнот, із них у перший день продажу будуть доступні 15 тисяч штук. 

На банкноті зображено образ дівчини у військовому шоломі, мапу України в районі її серця та стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України.

З іншого боку зображено людські руки, що стискаються.

Читайте також

  • «Укрпошта» запустила електронну марку. Як це працює.
  • У Харкові погасили марку Укрпошти до другої річниці повномасштабного вторгнення — фоторепортаж.