Населений пункт був без світла з початку повномасштабного вторгнення, майже 15 місяців.

З перших днів повномасштабного вторгнення село Веселе Липецької громади було знеструмлене. Через 15 місяців комунальникам вдалося відновити електропостачання. Про це повідомили у пресслужбі Харківської ОВА.

«Сьогодні до електромережі підключили перших споживачів. 47 із 549 домоволодінь Веселого – вже зі світлом. Дякую піротехнікам ДСНС та нашим електрикам за виконання складної та ризикованої роботи. Відновлення триває», – розповів голова ХОВА Олег Синєгубов. 

Аби подати напругу до Веселого, саперам довелося розмінувати лінії електропередач, зокрема і від протипіхотних мін типу «Пелюстка». Лише після цього електрики отримали можливість відновити приблизно 100 прогонів високовольтної лінії та підстанції.

Нагадаємо, 5 червня Енергетики частково відновили електропостачання у селі Верхній Салтів Чугуївського району. Цей населений пункт перебував в окупації і тут тривали активні бойові дії. Російські загарбники знищили у Верхньому Салтові близько 80% електромереж.

Відновлення живлення на Харківщині ускладнює густа замінованість територій. За словами Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 1,2 мільйона гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів. З березня на Харківщину направлені додаткові загони підрозділів ДСНС для розмінування. 

«Перш за все увага саперів буде зосереджена на знешкодженні об’єктів критичної інфраструктури, аби якнайшвидше відновити електропостачання на деокупованих територіях області», – написали у ХОВА.

З початку деокупації громад розмінування потребувало 12 тисяч кілометрів ліній електропередач, на даний час фактично розміновано 17 % від їх загальної кількості. ЛЕП та інші об’єкти критичної інфраструктури підпадають під першу чергу розмінування. Про це повідомив директор Департаменту цивільного захисту ХОВА Іван Сокол.

Читайте також:

  • У селах Яремівка та Студенок тривають роботи з відновлення електропостачання. На сьогодні в населених пунктах замінили 6 трансформаторів. Також у Яремівці відновили високовольтну лінію, яка живить село.
  • Тариф на електроенергію для населення до кінця року більше не підвищуватимуть. Тепер він становить 2,64 грн/кВт-год. Це рішення дозволить забезпечити українців електричною енергією протягом опалювального сезону.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.