29 березня Український інститут відкрив перше закордонне представництво, завдання якого — популяризувати українську культуру в Німеччині та розвивати зв’язки українських митців та науковців із німецькими.

Команда представництва складається із чотирьох людей, яких обрали через відкритий конкурс. Керівницею стала Катерина Рітц-Ракул. Катерина захистила дисертацію із сучасної літератури та є засновницею ГО KUL’TURA. Понад 20 років працює перекладачкою, авторкою та культурною менеджеркою в Берліні.

Плани на 2023 рік

Представництво Українського інституту в Німеччині готують концерти та презентації музичних гуртів у Гамбурзі, виставку українського мистецтва в Дрездені, театральні постанови в Кьольні, дискусії у Вісбадені, стенд з українською літературою у Франкфурті тощо.

«Відкриття представництва Українського інституту МЗС у Німеччині — це знакова подія для наших двосторонніх відносин та свідчення зростаючого впливу української культурної дипломатії в Європі. Ми прагнемо посилювати взаємодію не лише між урядами, але й між інституціями, науковцями, митцями, громадськими діячами, бізнесом, експертними середовищами. Це закладає підвалини міцних і стратегічних відносин» — повідомив Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України.

Відкриття представництва в Німеччині стало можливим завдяки тристоронньому партнерству між Українським інститутом, Ґете-Інститутом та Фондом відкритого суспільства за підтримки Посольства України в Німеччині.

  • The Ukrainian phenomenon: у Берліні презентують роботи українських художниць.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.