Минулого року кількість шлюбів у країні побільшало на 4%. Крім реєстрацій у РАГСі, засвідчити кохання у воєнний час можуть командири, зокрема й безпосередньо на фронті.

Статистику одружень зібрав Опендатабот, посилаючись на дані Міністерства юстиції.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Половина від загальної кількості загальних шлюбів зареєстрована в найгостріший період — перші місяці війни. Їх зареєстрували 1 338. Пік припадає на травень — тоді за заявами командирів одружилися 385 пар. Це 17% від загальної кількості шлюбів, які посвідчили командири за рік.

З середини літа кількість одружень на фронті поменшала. У середньому восени та взимку за місяць одружувалось 84 пари.

Згідно з постановою Кабміну No213 наречені можуть оженитися безпосередньо на передовій за заявою командира як безпосередньо на передовій, так і по відеозв’язку. Або ж навіть без присутності одного чи обох молодят. У такому випадку командир складає акт, який надсилає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану. Згодом працівники РАГСу відтворять свідоцтво про шлюб та внесуть інформацію до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Така можливість під час воєнного стану доступна для пар, де хоча б один є військовослужбовцем будь-якого утвореного відповідно до законів України військового формування (ЗСУ, ТрО тощо), Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби, Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки або медичним працівником.

  • «Маємо взяти за звичку щодня думати, що я можу зробити для перемоги України»: історія військового Легіону Свободи Валентина Дебелого.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.