Сьогодні, 24 березня, відкриється виставка «HARDENED. THE UKRAINIAN PHENOMENON» у німецькій столиці.

Експозиція налічує 50 робіт 11 українських мисткинь, представлених у хронологічному порядку.

«Історія України сформувала особливий жіночий характер, який гартувався століттями. У 2022 році українські мисткині пережили ще один виклик — війну. Але попри це, вони змогли перетворити свій біль і бажання перемоги на витвори мистецтва. Вони ніби відкрили інший фронт, творчий, і є фактичними послами України у світі», — зазначають організатори.

Крім цього, відвідувачі зможуть дізнатися історію кожної учасниці виставки: художниці розповіли яким був їх 2022 рік та що їм довелося пережити після того, як на Україну впали перші російські ракети. Серед них — харків’янка Поліни Кузнєцова.

Харківська художниця Поліна Кузнєцова / imaginepoint.gallery

Поліна Кузнецова закінчила Харківську академію дизайну та мистецтв. Її роботи зберігаються у приватних колекціях України, США, Китаю, Естонії, Філіппін. 

Художниця вважає, що коли мистецтво стає корисним, воно перетворюється або на дизайн, або на пропаганду. На вставці Поліна представить роботи з воєнної серії полотен, які мисткиня писала «на маленькій кухні в Естонії, проходячи картина за картиною етапи війни, дивлячись в екран телефону, який був єдиним зв’язком з батьківщиною». Як зазначає сама художниця, вони не мають наративу, лише почуття. 

Одна з цілей проєкту — підтримати українців, які постраждали від війни. Тож 30% від продажу робіт берлінська галерея G.ART передасть Благодійному фонду «Громадянин» на протезування українських військових.

Відкриття заходу відбудеться 24 березня о 19 в Europa Center, Tauentzienstraße 9-12. Виставка працюватиме по 29 квітня з 10 до 18.

Виставка відбувається в рамках проєкту «Berlintegrate – Ukrainian Art Meets Berlin», ініційованого міським округом Шарлоттенбург-Вільмерсдорф за підтримки Foundation AusserGewöhnlich Berlin.

  • У Чикаго пройшла виставка харківської мисткині.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.