Постер до фейку про затримання українського біженця за продаж в Німеччині фіктивних довідок повіям

Фейк. Український біженець у Німеччині продавав фіктивні довідки для повій

Ігор Сум - 28 Квітня 2024 | 10:20

Російська «інформаційна машина» активно намагається дискредитувати українців за кордоном. Зокрема у Німеччині. Раніше ми вже спростовували фейкові відео, які пропагандисти видавали за сюжети служби новин Баварії (BR24). Цього разу в мережі з’явилося відео, в якому йдеться про те, що український біженець заробляв у Німеччині гроші, продаючи працівницям секс-індустрії підроблені довідки про відсутність венеричних захворювань. Чи дійсно це правда  — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Медведь» (архів) поширив інформацію про те, що український біженець створив в Німеччині бізнес, продаючи повіям фіктивні довідки про відсутність венеричних захворювань.

Скриншот фейку про затримання українського біженця в Німеччині за продаж фальшивих довідок повіям

Як доказ, автори Telegram-каналу додали відеосюжет німецькою мовою, де розповідають, що німецька поліція заарештувала Данила Ткачука, біженця з України. Підставою стало те, що він нібито організував бізнес з продажу медичних довідок повіям про відсутність ВІЛ/СНІДу, гепатиту та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Скриштот з відео із фото нібито українського біженця

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

BR24

У відео, що поширюють фейкороби, у лівому нижньому куті знаходиться логотип «BR24».

Цей логотип належить службі новин Баварії (BR24), що входить в структуру німецької телерадіокомпанії Bayerischer Rundfunk (BR). Ідентичний логотип ми знайшли на відео опублікованих службою новин на офіційному каналі Youtube-каналі.

Логотип BR24 у фейковому відео та на офіційному сайті

Тож, ми надіслали запит з проханням BR24 відповісти, чи дійсно вони є автором відеосюжету про українського біженця. Медіа спростувало свою причетність до відео, зазначивши, що вони не публікували ні такого відео, ні інформації зазначеної в ньому.

Спростування від BR24

Лікар Маркус Маурер

В одному з епізодів відео фігурує професор та доктор медицини Маркус Маурер (Marcus Maurer). Як зазначається у титрах, він нібито є венерологом німецької клініки Шаріте (Charité – Universitätsmedizin Berlin), котра розташована в Берліні. 

Лікар Маркус Маурер

Інформацію про цього лікаря ми дійсно знайшли на сайті німецької клініки Шаріте. Там зазначено, що він є професором дерматології та алергології, а також, виконавчим директором Інституту алергології у клініці. 

Профіль Маркуса Маурера на сайті клініки Шаріте.
Характеристика професійної діяльності лікаря Маркуса Маурера

Також, про це зазначається на його офіційній Інтернет-сторінці. 

Скриншот з сайту професора Маркуса Маурера

Ми написали листа до лікаря, в якому попросили відповісти, чи дійсно він є венерологом, та чи говорив він коли-небудь в інтерв’ю слова, зазначені у відео.

У відповідь професор Маркус Маурер повідомив, що він дійсно є венерологом, проте лікуванням венерологічних захворювань не займається.

Також, він повідомив, що ніколи в інтерв’ю не говорив зазначених у відео слів.

Відповідь від професора Маурера
Спростування від професора Маурера

Отже, інформація опублікована на відео про затримання в Німеччині українського біженця за продаж фальшивих довідок є фейком. Пропагандисти оббріхують українських біженців, щоб зменшити підтримку країн-партнерів щодо надання допомоги Україні в боротьбі проти нападу Росії.

Висновок: фейк

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.