Поширення фейкових графіті є однією з найпопулярніших візуальних маніпуляцій російської пропаганди. Так, мережею шириться новина, що на одному із будинків Берліна з’явився малюнок Зеленського у вигляді канібала. Таким чином в одному зображенні поєднали два наративи: «Дискредитація Президента України» та «Українській владі не потрібні власні громадяни/цікавлять тільки як гарматне м’ясо». Чи дійсно таке графіті існує — читайте у нашому матеріалі.

Що сталося?

Telegram-канал «Военный обозреватель» поширив нібито скрин статті німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, що має заголовок:

«У Берліні побачили антиукраїнські графіті».

На початку статті зазначається:

«Поліція Берліна розшукує автора провокаційних графіті із зображенням Володимира Зеленського. Автор назвав Зеленського канібалом».

Факти – важливі. Долучайся до Спільноти видання Ґвара Медіа та підтримуй нас у протидії дезінформації

Аналіз

Насамперед ми виявили, що новини з таким заголовком на сайті видання Frankfurter Allgemeine Zeitung не існує.

Окрім того, пошук за ключовими словами та часом публікації матеріалу(12.09.2023, 08:18) показав, що саме у цей час на сайті вийшла стаття про корейського диктатора Кім Чен Ина під заголовком «Диктатор Північної Кореї Кім Чен Ин прибув до Росії».

Нам вдалось геолокувати місце, що зображене на фото. Насправді воно не в Берліні, і навіть не Німеччині. Ця багатоповерхівка знаходиться в Польщі, за адресою м.Варшава, вул. Іґнація Потоцького 4.

На жаль, в картах Google наявне фото даної будівлі лише за серпень 2021 року. Серед організацій, що розташовані поруч з цією адресою ми знайшли компанію «MyFit EMS». 

Працівник зазначеної компанії погодився нам допомогти та надав актуальне фото стіни будинку.

Як виявилося, зараз за цією адресою тривають ремонтні роботи, тож фейкове зображення не відповідає дійсності. 

Крім того, на підробленому фото присутній прапор Німеччини, який вірогідно мав бути підтвердженням, що йдеться саме про Берлін. Однак, насправді там висить прапор Польщі.

Висновок: фейк

Читайте також

  • Фейк. Німецька асоціація DSB закликає позбутися українських біженців, порівнюючи їх з прищіпками на сосках;
  • Фейк. Російська Православна Церква (РПЦ) канонізувала Євгена Пригожина;
  • Фейк. Петро Порошенко піариться «на передку».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!