У Харківській області з 13 вересня по 20 вересня виявили та знешкодили 1378 вибухонебезпечних предметів, повідомляють у ХОВА.

Всього за тиждень розмінували понад 141 гектар території, а також 106 гектарів сільськогосподарських угідь.

  • Піротехніки перевірили більш ніж 34 кілометри ліній електропередач. Завдяки цьому вдалося подати світло 129 абонентам та 148 – повторно.
  • Також перевірили 23 об’єкти, 1,7 кілометра автомобільного шляху. Окрім цього, вибухотехніки обстежили 3,7 кілометра газогонів та майже 2 гектари акваторії.

Найчастіше люди підриваються на міні «Пелюстка»

Протипіхотна міна «Пелюстка» / Фото: Денис Глушко, Ґвара Медіа

Вона вважається найнебезпечнішою. Міна непомітна через свій розмір та колір: може бути зелена або темно-коричнева. Ворог замінував майже всю територію деокупованої Харківщини цими вибухонебезпечними предметами.

Куди звернутися, якщо знайшли вибухонебезпечний предмет або щоб обстежили території?

  • Залишити заявку через застосунок ДСНС;
  • Через застосунок MineFree;
  • Зателефонувати за номером 101 або 102.

Читайте ще

В Україні створили міжнародний фонд, що збиратиме кошти на розмінування. Близько 6 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель в Україні заміновані, забруднені, окуповані чи на них ведуться бойові дії. Серед них, 434 тис. га в Харківській області.

У військовій адміністрації Балаклії розповіли, як працює їхня розробка для розмінування територій у місті. Експериментальний пристрій розрахований на знешкодження протипіхотних мін «Пелюстка».