Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування за результатами, якого 94% українців довіряють військовим.

Дослідження робили з ініціативи «Українського ветеранського фонду «Міністерства в справах ветеранів 5–7 вересня.

За результатами:

  • 94% довіряють військовим ЗСУ;
  • 94% — ветеранам нинішньої війни;
  • 93% — ветеранам АТО (ООС) 2014–2021 рр.

Зазначається, що незалежно від регіону та віку абсолютна більшість довіряють цим категоріям населення.

Крім того, 49% респондентів зазначили, що мають близьких та рідних, які брали участь у воєнних діях на території України з 2014 по 2021 роки. 65% мають серед близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року. У порівнянні із попередніми опитуваннями зростає кількість тих, чиї близькі наразі воюють на фронті.

За результатами дослідження, з початку 2023 року зростає кількість тих, хто асоціює ветеранів війни з людьми молодого віку: якщо в січні таких було 21%, то у вересні — 26%.

Також поняття «ветерана війни» стали більше асоціювати з людиною з інвалідністю: у січні таких було 29%, у вересні — уже 47%.

Водночас 53% опитаних уявляють ветеранів як осіб середнього віку. Ще респонденти не бачать гендерної різниці в понятті «ветеран» — 80% переконані, що такими можуть бути представники обох статей.

Опитування серед 1000 респондентів з України віком від 18 років і старше в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок.

Читайте також

  • 40% українців втратили або бояться втратити свій дім через повномасштабне вторгнення РФ.