Українська зернова асоціація створила Міжнародний благодійний фонд, щоб допомогти аграріям розмінувати свої поля.

За їхньою інформацією, близько 6 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель в Україні заміновані, забруднені, окуповані чи на них ведуться бойові дії. Серед них, 434 тис. га в Харківській області.

«Експерти вважають, що на розмінування території потрібно десяток років і близько $9-12 млрд. Втрата цих земель для вирощування зерна матиме колосальні наслідки для аграрного сектору, економіки країни, добробуту аграріїв та доступності продовольства для десятків та сотень мільйонів людей у світі, які покладалися на постачання зерна доступної якості з України», — йдеться в повідомленні.

В УЗА зазначили, що зібрані фондом кошти спрямовуватимуться виключно організаціям, які навчають саперів, проводять розмінування або фінансують проєкт з розмінування в Україні.

Станом на початок літа за словами очільника Харківської ОВА Олега Синєгубова, наразі загальна площа замінованої або імовірно замінованої територій Харківської області складає близько 570 тисяч гектарів, на яких розташовані 447 населених пунктів.

Читайте також

71-річний чоловік підірвався на протипіхотній міні ПФМ-1 «Пелюстка» в Сніжківці Ізюмської громади Харківської області — ДСНС