Архітектурне бюро Balbek Bureau розробило онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages для відбудови пошкоджених та зруйнованих будинків.

Мета — зберегти сформований органічний образ українських сіл та не дати «стерти» його типовою забудовою.

«Онлайн-конструктор RE:Ukraine Villages був розроблений для відновлення пошкоджених або зруйнованих війною будинків, проте стане в пригоді й тим, хто збирається будувати сільське житло з нуля і шукає готове рішення. Проєкт стартував з експедиції селами деокупованої Київщини — саме ця область стала першою в серії наших досліджень», — йдеться в повідомленні.

Завдяки конструктору люди можуть підібрати план ідеального сільського будинку. Вкінці користувачу надається інструкція з відбудови свого житла: PDF-файл з ізометрією, планами, кресленнями, розгортками фасадів і технічним описом. Також у плані містяться рекомендації з матеріалів, необхідних для оздоблення.

Унікальність проєкту в тому, що конструктор пропонує елементи дизайну, типові саме для обраної місцевості — як базові, так і декоративні. Розробники обіцяють поступово розширити географію проєкту та додати дані з різних регіонів, постраждалих від війни.

Будинок розроблений через онлайн-конструктор / villages.reukraine.org

Як це працює?

  • Спочатку обираєте на мапі регіон, де розташована ваша ділянка. Наразі доступна лише Київщина, але згодом мапу доповнять;
  • Обираєте розмір будинку під ваші потреби, а також планувальне рішення — на сайті можна знайти різні варіанти поширені в українській сільській архітектурі;
  • Далі конструктор запропонує вам варіанти оздоблення будинку, які є типовими саме для вашої місцевості;

У кінці отримаєте PDF-файл з усіма необхідними даними.

Станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії, становить $143,8 мільярдів (за вартістю заміщення).

  • Urban Forms Center представила цифровий путівник «Посібник з архітектури Харкова».

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.