Петиція про створення Національного пантеону Героїв України в парку «Аскольдова могила» у Києві набрала необхідні 25 тисяч голосів за три дні з моменту публікації.

Її створила Аліна Михайлова, парамедикиня та наречена загиблого українського військового та Героя України Дмитра Коцюбайла «Да Вінчі». Його поховано на Аскольдовій могилі.

Михайлова пропонує створити меморіальний комплекс на Аскольдовій могилі. Там відбуватимуться почесні поховання та увічнюватимуться видатні історичні діячі України, що здійснили героїчні вчинки в боротьбі за Незалежність країни.

Крім цього, дівчина наголошує на важливості перепоховання на Аскольдовій могилі в Києві видатних особистостей, як Степан Бандера, Євген Коновалець, Симон Петлюра, Павло Скоропадський тощо.

«Це одна з найвідоміших історичних місцевостей у Києві, де споконвіку ховали воїнів та інших видатних особистостей. Окупаційна радянська влада зруйнувала некрополь, однак сьогодні до Аскольдової могили повертається її історична роль. Тут спочиває Герой України, доброволець Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі», командир першого батальйону «Вовки Да Вінчі» 67 ОМБр, розташовані пам’ятні знаки Героїв Небесної Сотні, захисників Іловайську, Дебальцевого, Донецького аеропорту», — відзначає авторка петиції.

Тепер петицію має розглянути президент Володимир Зеленський.

  • На Аскольдовій могилі похований легендарний військовий та комбат Дмитро Коцюбайло «Да Вінчі». Він загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом. Як прощалися з Героєм України дивіться в нашому матеріалі.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.