Сьогодні, 11 березня, Київ прощається із легендарним військовим, комбатом та Героєм України Дмитром Коцюбайлом «Да Вінчі». Декілька днів тому, 7 березня, він загинув під Бахмутом.

Він народився у селі Задністрянськ Галицького району Івано-Франківської області, брав активну участь у Революції Гідності з самого її початку. Після її закінчення, у віці 18 років, пішов захищати Україну від російської агресії, тримаючи зброю в руках.

У 2014 році Дмитро Коцюбайло командував взводом добровольців, а роком пізніше — командиром роти. Вже 2015 року в селі Піски Донецької області отримав важке поранення від танкового снаряду. Після тривалого лікування і тримісячної реабілітації, він повернувся на фронт.

17 березня 2016 року Коцюбайло був призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі» Добровільного українського корпусу прикордонних військ, яка потім була переформатована в батальйон.

1 грудня 2021 року Дмитру Коцюбайлу присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка» від президента України Володимира Зеленського. Він став наймолодшим командиром і першим добровольцем, який здобув це звання прижиттєво. В указі президента зазначалося, що високе звання присвоєне за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Починаючи з початку повномасштабної війни, він очолював окремий механізований батальйон «Вовки Да Вінчі», що був включений до складу 67-ї окремої механізованої бригади.

Україна прощається з комбатом «Вовків Да Вінчі» Дмитром Коцюбайлом / Фото: Денис Глушко для Ґвара Медіа

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!