У Харкові планують створити операційні та реанімаційні приміщення під землею на базі деяких медичних закладів міста.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів міський голова Харкова Ігор Терехов.

За словами мера, міська рада разом з Міністерством охорони здоров’я працює над створенням реанімаційних та операційних під землею. Вони будуть створені на базі медзакладів Харкова.

Крім того, Терехов додав, що в місті розширятимуть мережу підземних закладів культури, оскільки харків’яни мають запит на це.

«У нас уже працюють установи, які показують вистави під землею, і ми масштабуємо цей досвід. Бо є запит на вистави, на живе спілкування в безпечному просторі. Важливо, щоб культурне життя не зупинялося».

Нагадаємо, 2 квітня Ігор Терехов повідомив про завершення будівництва першої підземної школи. За його словами, приміщення школи збудоване за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни. 

Також на Харківщині також будують підземні школи в Коротичі та Люботині.

У Люботині захисна споруда готова на 60%. Тут завершили бетонні роботи, також виконали теплоізоляцію. Наразі проводять внутрішнє оздоблення. Приміщення розраховане на понад 400 людей. Це зможе забезпечити всі потреби закладу.

У Коротичі підземна школа має вміщувати близько 500 людей, що відповідає кількості учнів та вчителів місцевої школи. У разі тривоги, в укритті зможуть переховуватися люди з найближчого дитсадка, офісів та інших закладів.

За словами Синєгубова, вартість робіт у Коротичі складає 99,1 млн грн. Укриття матиме кілька приміщень, санвузли, 3 виходи, автономне джерело живлення та здатність витримати пряме влучання ракети С-300.

Читайте також

  • У Харкові у 2024 році планують відновити 57 шкіл, які були пошкоджені внаслідок ракетних ударів РФ.
  • Серед навчальних закладів у країні лише шкіл зруйновано понад 200, тоді як 1600 зазнали пошкоджень.