У Харкові завершили будівництво першої підземної школи — фото

Дар'я Левченко - 02 Квітня 2024 | 17:38

Навчання планують розпочати вже з наступного тижня.

У Харкові завершили будівництво першої підземної школи. Про це сьогодні, 2 квітня, повідомив харківській міський голова Ігор Терехов.

«Далі будемо працювати, щоб збудувати такі школи в усіх районах Харкова. Сьогодні розглядаємо Новобаварський, Холодногірський та Шевченківський райони», – розповів він.

Ігор Терехов на відкритті підземної школи у Харкові / Фото: Денис Клименко, Ґвара Медіа

За його словами, приміщення школи збудоване за найвищими стандартами безпеки, має 20 класних кімнат та розраховане на прийом 900 учнів у дві зміни. 

Парти у класах можуть трансформуватися під зріст школяра, а отже за ними зможуть навчатися діти різних класів. У їдальні учні харчуватимуться по черзі, на різних перервах. На місці для школярів доступні різні напої, їжу готуватимуть на кухні сусідньої школи, а потім доставлятимуть її сюди.

Набір учнів на наступний навчальний рік майже завершений. А вже цього навчального року за парти сядуть 600 дітей. 

Вартість будівництва такої школи склала понад 58 мільйонів гривень. Усе це кошти з міського бюджету. Обладнання у класах перевезли зі шкіл неподалік. Надалі за кошти міжнародних партнерів підземну школу планують оснастити усім необхідним.

Нагадаємо, 4 вересня харківські школярі почали навчальний рік у харківській метрошколі, яку обладнали на 5 станція метро. Понад тисяча школярів відвідали уроки офлайн. Тоді першокласники розпочали навчання у першу зміну з 9 до 12. Після першої зміни розпочалася друга зміна, яка тривала з 13 до 16. З 15 січня на станціях метро в Харкові почне працювати дитячий садок, щоб діти могли готуватися до школи.

Крім цього, триває будівництво двох «підземних шкіл» у Харківській області — у Люботині та Коротичі. Повністю завершити роботи в укритті в селі Коротич у передмісті Харкова планують навесні 2024 року. За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, вартість робіт у Коротичі складає 99,1 млн грн. Укриття матиме кілька приміщень, санвузли, 3 виходи, один з яких — ліфт для людей з інвалідністю. А також автономне джерело живлення та здатність витримати пряме влучання ракети С-300. Роботи над будівництвом укриття розпочалися в жовтні 2023 року. Раніше очільник ХОВА зазначав, що підземні школи в Коротичі та Люботині Харківського району планують добудувати у січні-лютому 2024 року.

Крім того, укриття відновлюються на базі навчальних закладів Красноградського та Лозівського районів, сказав Синєгубов. Він також зазначив, що у цих районах є можливість відновити офлайн-навчання за умови безпечного простору.

Читайте також

  • Підземну школу в Коротичі планують добудувати навесні 2024 року — Синєгубов.
  • В Україні близько 200 шкіл зруйновано внаслідок російської агресії — МОН.
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.