На Харківщині збільшилася кількість зареєстрованих учасників національного мультипредметного тесту у порівнянні з минулим роком.

Про це повідомили під час брифінгу директорка Департаменту науки і освіти ХОВА Ольга Безпалова та директор Харківської регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Цьогоріч НМТ проходитиме з 14 травня по 25 червня. Як розповіла Ольга Безпалова, У Харківській області на екзамен зареєструвалися 12837 абітурієнтів. Це на 845 людей більше, ніж у 2023 році.

За її словами, в 11 населених пунктах області створили 49 тимчасових екзаменаційних центрів на базі захисних споруд шкіл, вишів, метрошколи та підземної школи. Усі центри облаштовані технікою, під’єднані до інтернету та забезпечені джерелами резервного живлення.

Національний мультипредметний текст проходитиме в один день. Тестування триватиме 240 хвилин. Українська мова та математика будуть здаватися до перерви, а історія України та предмет за вибором — вже після неї.

На виконання завдань кожного з тестів відводиться по 60 хвилин. Перерва триватиме 20 хвилин.

«Учасники НМТ у Харківській області надали перевагу іноземній мові — 5586 осіб (43,3%). Інші виявили бажання складати четвертим предметом біологію — 2804 осіб (21,9%), географію — 2009 осіб (16,4%), українську літературу — 1777 осіб (13,9%), фізику — 434 особи (3,4%), хімію — 137 осіб (1,1%)», — розповів директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

Учасників почнуть допускати до ТЕЦ за 30 хвилин і припинять за 10 хвилин до початку.

На вході учасник має показати паспорт, а також роздруковані сертифікат та запрошення. Ті хто запізняться або не пред’являть документи, не будуть допущені до НМТ, пояснює директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

З 11 по 19 липня проходитиме додаткова сесія НМТ для учасників, які з поважних причин не зможуть взяти участь в основному тестуванні. Реєстрація на неї буде проходити з 10 по 15 травня. Дізнатися про дату, час і місце її проведення учасники зможуть 8 липня.

Результати основної сесії абітурієнти отримають 2 липня у своїх персональних кабінетах, а додаткової — 26 липня.

Читайте також

  • У Харкові у 2024 році планують відновити 57 шкіл, які були пошкоджені внаслідок ракетних ударів РФ.
  • Серед навчальних закладів у країні лише шкіл зруйновано понад 200, тоді як 1600 зазнали пошкоджень.