У Харкові повторно оголосили тендер на капітальний ремонт будинку за 217,5 млн грн

Денис Глушко - 01 Квітня 2024 | 18:45

Департамент з благоустрою, відбудови та реконструкції Харківської міської ради опублікував публічну закупівлю щодо капітального ремонту та реставрації житлового будинку по вулиці Наталії Ужвій, 60. Очікувана вартість робіт оцінюється у 217 505 342 грн, повідомляє Ґвара Медіа.

Мова йде про 16-поверховий будинок на Північній Салтівці у Харкові, на відновлення якого управління з будівництва, ремонту та реконструкції департаменту ЖКГ уже проводило тендер у січні 2024 року на аналогічну суму, проте вже у лютому цю публічну закупівлю скасували.

Журналіст Ґвари намагався взяти коментар у радника міського голови Харкова з ЖКГ Євгена Пасенова, але він не відповів пославшись на лікарняний та сказавши, що коментарі можна отримати через пресслужбу Харківської міської ради.

Проєктною документацією на аварійно-відновлювальні роботи пошкодженого будинку передбачали відновлення без зміни геометричних розмірів та його функціонального призначення, з втручанням в опорні та огороджувальні системи, із заміною або відновленням зруйнованих або пошкоджених конструкцій. Відновити будинок планують до 31 грудня 2025 року.

Дивіться розслідування: Найдорожчий ремонт будинку на Салтівці за 217 млн гривень — ВІДЕО

У цьому будинку кількість квартир – 127; загальна площа будинку – 10 526,18 м²; загальна житлова площа 4444,10 м²; кількість поверхів – 16.

Харківська міська рада вже витратила у чотирьох публічних закупівлях на обстеження технічного стану, розробку проєктної документації без і з урахуванням експертизи на аварійно-відновлювальні роботи та експертизу проєктної документації загалом 1 432 938,9 грн.

Журналісти Ґвара Медіа наприкінці січня 2024 року надсилали електронною поштою запит до департаменту Харківської міської ради, проте не змогли отримати вчасно документацію щодо відновлення цього житлового будинку.

Уже в березні 2024 року в департаментів відповіли, що на адресу було направлено лист від 28.02.2024 реєстраційний індекс No 1028/0/90-24 з рахунком на відшкодування фактичних витрат на копіювання та друк документів, а також безкоштовні копії перших 8 сторінок експертного звіту щодо розгляду проєктної документації на аварійно-відновлювальні роботи (капітальний ремонт) та перших 2 сторінок звіту про результати технічного стану багатоквартирного житлового будинку по вул. Ужвій Наталії, 60. Однак працівники Укрпошти не підтвердили наявність такого листа на адресу редакції.

Журналісти Ґвари неодноразово оглядали цей будинок, опитали місцевих жителів, експертів з питань архітектури стосовно того, чи справді капітальний ремонт може коштувати 217,5 млн грн.

Північна Салтівка – житловий масив, який найбільше у Харкові постраждав від російських обстрілів у перші місяці повномасштабного вторгнення від російських обстрілів, там пошкоджено близько 70% багатоповерхівок.

Читайте також

У Харкові хочуть замовити піар міської ради та мера за майже пів мільйона гривень. Розповідати планують про «діяльність з питань взаємодії зі Збройними силами України цивільного захисту, з питань підвищення іміджу Харкова на міжнародному рівні, а також з питань взаємодії з дитячими, молодіжними, підприємницькими, спортивними та іншими громадськими об’єднаннями Харківської міської територіальної громади».

У Харкові Центральний парк скасував тендер на 1,3 млн грн для закупівлі модульних збірних вагончиків. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro, повідомляє Ґвара Медіа.

«У вас свята, у нас війна»: як у Харкові проходили мітинги «Гроші на ЗСУ». Восени 2023 року — у відповідь на повідомлення ЗМІ про недоцільне використання місцевих бюджетів — Україною прокотилася хвиля мітингів «Гроші на ЗСУ». Під таким гаслом активісти щосуботи виходять під стіни міських рад, аби ті виділяли більше коштів на потреби військових.

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.