КП «Жовтневе трамвайне депо» уклало угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» на оренду трамваїв з водіями та без на загальну суму в 3 340 800 грн. Про це стало відомо під час моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Трамвайне депо не оголошувало тендер на сайті Prozorro, одразу опублікувавши переможця та укладений 10 квітня 2024 року договір. Таке рішення мотивувалося неподанням жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах.

Договором передбачений прокат 16 трамваїв, а коштуватиме це бюджету Харкова 24 000 гривень за кожен трамвай щомісячно. Станом на 2023-й рік у підприємстві, яке виграло тендер, працювало 3 людини.

Специфікація договору / Зображення: prozorro.gov.ua

Деталі про переможця тендеру

Керівником ТОВ «Технології Електротранспорту» є Павло Ковтуненко. Ця харківська фірма зареєстрована в лютому 2016 року на Павла Авєр’янова з села Михайлівка Первомайського району Харківської області.

Людина з такими ж прізвищем іменем та по батькові керує ТОВ «Ефективне землеробство» Наталії Дорош (їй належить 33% підприємства) – дружини директора департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради Дмитра Липового.

Харківський антикорупційний центр неодноразово робили розслідування про це підприємство – у 2016 році це ж КП підписало угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» через декілька тижнів після реєстрації підприємства щодо капітального ремонту трамвайних вагонів на загальну суму 67,1 млн грн.

У тому ж році ХАЦ повідомили, що КП «Жовтневе трамвайне депо» уклало угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» на капітальний ремонт трамваїв вартістю 17 млн грн. Тоді було відомо, що КП «Трамвай» Дніпродзержинської міськради за результатами тендеру замовило ТОВ «Технології електротранспорту» капремонт трамваїв за ціною 1,24 млн грн, тобто на півмільйона гривень дешевше, ніж у Харкові.

У документації до торгів вказували, що ТОВ «Технології Електротранспорту» немає необхідної кількості працівників та техніки для виконання цього підряду, а роботи буде виконувати КП «Салтівське трамвайне депо».

У 2016 році харківські правоохоронці підозрювали службових осіб КП «Жовтневе трамвайне депо» та ТОВ «Технології електротранспорту» у зловживанні службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди під час проведення капітального ремонту трамвайних вагонів. Про це йдеться в ухвалі Київського районного суду міста Харкова від 29 листопада 2016 року.

У лютому 2017 року КП «Жовтневе трамвайне депо» уклало ще одну угоду з ТОВ «Технології Електротранспорту» на капітальний ремонт трамваїв вартістю 47,76 млн грн. Ще 19 млн грн витратили на ремонт трамваїв тією ж ТОВ у 2018 році.

Журналіст Ґвари намагався взяти коментар у підписанта зі сторони КП «Жовтневе трамвайне депо» Владислава Приймака, проте номери вказані у тендерній документації та на сайті Харківської міської ради не працюють. Не вдалося отримати коментар також директора департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міськради Дмитра Липового. За наявності коментаря від представників депо чи департаменту, ця новина буде оновлена.

Читайте також

Раніше у Харкові не відбулися торги на оренду трамваїв за 3,5 млн грн. Мова йшла про оренду 16 трамвайних вагонів марки Tatra T3, а надати послуги планували до 31 грудня 2024 року.

Компанія, дотична до чоловіка ексчиновниці Харківської міськради, ремонтуватиме шпиль альтанки Дзеркального струменя. Місцеве СКП «Харківзеленбуд» визначилося з переможцем публічної закупівлі на поточний ремонт шпиля по вулиці Сумська, 32 за 1 750 212,49 грн.

У Харкові комунальне підприємство «Центральний парк» скасувало тендер на 1 350 830 грн для закупівлі двох модульних збірних вагончиків через «відсутність подальшої потреби у закупівлі»

Оновлено 22 квітня о 21:52: упорядковані абзаци та верстка для більшої доступності без зміни змісту