У Харкові не відбулися торги на оренду трамваїв за 3,5 млн грн

Денис Глушко - 08 Квітня 2024 | 11:59

Харківське КП «Жовтневе трамвайне депо» планувало взяти у прокат пасажирські 16 трамваїв на суму 3 517 493,76 грн, проте торги не відбулися через відсутність пропозицій. Про це стало відомо з моніторингу порталу публічних закупівель Prozorro.

Мова йшла про оренду трамвайних вагонів марки Tatra T3, а надати послуги планували до 31 грудня 2024 року.

Такі публічні закупівлі з орендою комунального транспорту не є новою історією для Харкова: за інформацією колег з видання «Наші Гроші» у часи тодішнього мера Геннадія Кернеса три комунальні підприємства 1 грудня 2015 року уклали договори оренди міського електротранспорту з ТОВ «АМК Сервіс» загальною вартістю 0,66 мільйона гривень.

Тоді орендували транспорт до кінця 2015 року, тобто протягом одного місяця. КП «Тролейбусне депо №2» заплатило 162 тисяч грн, за оренду 13 тролейбусів, КП «Жовтневе трамвайне депо» орендувало 22 трамваї за 275 тисяч грн, КП «Салтівське трамвайне депо» домовилося про оренду 18 вживаних трамвайних вагонів за 225 тисяч грн. Таким чином, вартість оренди одного трамваю склала 12 500 грн на місяць.

Засновниками ТОВ «АМК Сервіс» є Ганна Тарасова та Олена Воронова. З листопада 2015 року директором фірми є Ірина Тіленіна. Раніше засновником компанії був Олег Осиновський.

За даними Харківського антикорупційного центру, харківські транспортні КП 24 січня 2019 року уклали 3 договори з ТОВ «АМК Сервіс» щодо оренди трамваїв та тролейбусів на загальну суму вже 6,6 мільйона гривень.

У грудні 2020 року Жовтневе трамвайне депо орендувало 18 трамваїв за 2,7 млн грн у цієї ж ТОВ «АМК Сервіс».

Демонтаж трамвайних колій під час повномасштабного вторгнення у Харкові

У травні 2022 року частково демонтували трамвайні колії маршруту №26 між станцією метро «Київська» та Центральним парком попри петицію про збереження лінії. Міська влада реконструювала цю ділянку розширивши проїжджу частину. Працівників на Весніна почали помічати 4 травня. Колії демонтували кранами.

Триває суд про демонтаж колій на вулиці Весніна продовжується: апеляційне засідання відбудеться наприкінці – початок засідання о 9:30 30 квітня в Харківському апеляційному адміністративному суді. Харківська міськрада та Департамент інфраструктури подали апеляції на рішення суду, який визнав незаконність демонтажу трамвайних колій.

На цю тему

«У вас свята, у нас війна»: як у Харкові проходять мітинги «Гроші на ЗСУ». Восени 2023 року — у відповідь на повідомлення ЗМІ про недоцільне використання місцевих бюджетів — Україною прокотилася хвиля мітингів «Гроші на ЗСУ». Під таким гаслом активісти щосуботи виходять під стіни міських рад, аби ті виділяли більше коштів на потреби військових. Ці акції розпочалися в Одесі та Києві, згодом ініціативу перейняли й інші міста. 

У Харкові комунальне підприємство «Центральний парк» скасувало тендер на 1 350 830 грн для закупівлі двох модульних збірних вагончиків через «відсутність подальшої потреби у закупівлі».

Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.