41-річного харків’янина заочно підозрюють у поширенні комуністичної символіки в Інтернеті.

Про це повідомила пресслужба облпрокуратури.

За даними правоохоронців, підозрюваний у 2019 році створив спільноту в «Facebook», де поширював комуністичну символіку. Зокрема, чоловік публікував дописи, присвячені «дню рождения комсомола», стверджував, що «Украина — колония», супроводжуючи це зображеннями герба СРСР.

Підозрюваний / Фото: Харківська обласна прокуратура

«Крім пропаганди комуністичної ідеології, підозрюваний опублікував зображення карти України, де показані так звані “територіальні подарунки” Леніна і Хрущова, з підписом “Формирование территории совеременной Украины”. Також чоловік робив репости публікацій пропагандистських російських медіа, де викривлялись і перекручувались історичні факти», — йдеться у повідомленні.

Наразі підозрюваного планують оголошувати у розшук. Йому заочно повідомлено про підозру за фактами поширення, використання комуністичної символіки із використанням засобів масової інформації, а також розповсюдження матеріалів з публічними закликами вчинення дій з метою зміни меж території та державного кордону України (ч. 2 ст. 436-1 КК України (ред. 11.01.2019), ч. 1 ст. 110 КК України (ред. 11.06.2020)).

Читайте також

  • Прокуратура завершила спеціальне розслідування щодо колишньої поліцейської, яка під час окупації Куп’янська перейшла на бік Російської федерації. Наразі правоохоронці направили до суду обвинувальний акт за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану.
  • 16 квітня Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення з посади судді Балаклійського районного суду Харківської області, якого обвинувачують у державній зраді.
  • Правоохоронці повідомили про підозру 61-річній жінці, яка підозрюють у роботі в окупаційній адміністрації Куп’янська.