У міськраді ініціювали перевірки укриттів спільно з правоохоронними органами. Також була створена група, яка слідкуватиме за тим, щоб укриття завжди були відкриті для громадян.

У Харкові сьогодні вночі планують розпочати перевірку укриттів спільно з правоохоронними органами. Якщо укриття буде закрите – громадянам необхідно звернутися до поліції. Про це повідомили у пресслужбі Харківської міської ради.

«Загалом у Харкові налічується 2,6 тис. укриттів, 2363 з яких перебувають у житлових будинках на балансі у КП «Жилкомсервіс» та придатні для тимчасового притулку під час обстрілів. Також укриття є у лікарнях, школах та на підприємствах. Крім того, 30 станцій метрополітену працюють як бомбосховища. Вночі під час повітряної тривоги чергові на станціях відчинять двері для громадян», – повідомили у міськраді.

А сьогодні зранку, 3 червня, правоохоронці вже обстежили 938 укриттів. Відповідно до актів обстеження 95 з них не відповідають необхідним вимогам. 

«Для перевірки укриттів створено 84 перевірочні групи загальною чисельністю 400 чоловік. До складу груп увійшли 232 поліцейських, 84 працівника ДСНС та 84 співробітники органів місцевої влади», – розповіли у поліції.

З чого розпочалися перевірки?

Нагадаємо, у Києві, 1 червня, внаслідок ракетного удару у Деснянському районі загинули дев’ятирічна дівчинка, її 34-річна матір та ще одна 33-річна жінка. У коментарях для медіа чоловік однієї з загиблих та жителі району заявили, що найближче укриття, в якому хотіли сховатися загиблі, на момент обстрілу було зачинене. 

Згодом президент Володимир Зеленський доручив міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Кимишіну провести повну ревізію захисних споруд у Києві, а міністру внутрішніх справ Ігорю Клименку – по всій державі.

Куди звертатися, якщо ваше укриття зачинене?

У разі виявлення зачиненого укриття просимо звертатись до Національної поліції за номером «102» та ДСНС за номером “101”. Інтерактивна карта укриттів доступна за посиланням.

Читати також:

  • Більша частина шкіл у Харкові обладнана укриттями — міськрада
  • У Харкові на ремонт укриттів в будинках витратили понад 15 мільйонів гривень
  • Облаштування укриттів у школах Харкова оцінюється у 6 мільярдів гривень

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.