В першу чергу, видатки підуть на ремонт та облаштування укриттів у закладах освіти. 

Загалом на ремонт сховищ міська рада виділила додаткові 47 мільйонів гривень. Про це повідомили в Департаменті бюджету і фінансів. 

Крім цього, міська рада виділила додаткові 3,1 мільйона гривень на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, 38,1 млн грн  на безперебійне функціонування комунальних підприємств, які забезпечують безкоштовний проїзд у пасажирському транспорті, 39,1 млн грн на ліквідацію аварії на каналізаційному колекторі на пр. Гагаріна.

Також на захист цивільного населення та підвищення рівня громадської безпеки спрямовано 115,2 млн грн.

З 2 червня у Харкові проходять перевірки укритті. Поліція разом із рятувальниками та комунальниками вже обстежили 3706 укриттів, з них до 203 відсутній вільний доступ, а 274 не відповідають умовам для належного використання.

Наразі відомо про 306 звернень від мешканців про зачинені укриття або ті, що не відповідають вимогам.

Половина шкільних укриттів потребують ремонту

Загальна кількість шкіл в обласному центрі за даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти складає 238, 128 з них — мають укриття. Про це у запиті Ґвара Медіа розповіли у Харківській міськраді.

Загалом, облаштування укриттів у навчальних закладах міста оцінюється у 6 мільярдів гривень. За словами директора Департаменту науки та освіти Харківської ОВА Олексія Литвинова, держава та обласний бюджет не мають фінансової можливості забезпечити такими коштами.

Розглядаються також варіанти допомоги від міжнародних партнерів та іноземних донорів. Цьогоріч держава виділила 224 мільйони гривень на облаштування укриттів у Харківській області.

Читати також:

  • У ХОВА розповіли, чи відновиться офлайн-навчання у школах Харківщини.
  • На Харківщині відновлять сім шкіл, що постраждали внаслідок російського вторгнення.
  • Майже 40% шкіл Харківської області мають укриття — ХОВА.
  • На Харківщині пошкоджено понад 35% шкіл — ХОВА.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.