Троє працівників регіональної філії Укрзалізниці пішли на співпрацю з армією рф та допомагали окупантам обслуговувати залізницю, через яку йшла російська техніка на Схід.

Під час окупації Куп’янська троє експрацівників Укрзалізниці погодилися працювати на виробничому підрозділі «Купянск-Южная дистанция пути», який створили російські загарбники. Наразі обвинувачені перебувають під вартою та очікують суду. Про це повідомили у пресслужбі Харківської окружної прокуратури.

«37-річний чоловік обійняв посаду «заместителя начальника дистанции по искуственным сооружениям». У свою чергу, 30-річний обвинувачений став «заместителем начальника дистанции по текущему содержанию пути». Їх 43-річний колишній колега теж добровільно пішов працювати на окупантів: його російські загарбники призначили «головним інженером», – ідеться в повідомленні.

Обвинувачені сприяли постачанню військової техніки, озброєння та боєприпасів з території рф до окупованих територій Харківщини. Також чоловіки виконували план завдань, які їм ставила окупаційна влада та контролювали капітальне будівництво об’єктів регулювальних робіт.

 Залізничникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, 34-річний житель Балаклії на Харківщині після захоплення російськими військовими міста влаштувався до місцевої поліції та обійняв посаду «участкового инспектора отдела участковых инспекторов полиции УВД ВГА Харьковской области».

До його «обов’язків» входило: охорона адміністративної будівлі тимчасової цивільної адміністрації м. Балаклія, здійснення контрольно-пропускного режиму, огляд речей громадян, збір коштів за оренду торгових місць на території «Центрального ринку» та підтримання «порядку» на закріпленій дільниці. Зараз чоловікові повідомлено про підозру в колабораціонізмі.

Читати також:

  • З 24 лютого 2022 по 3 травня 2023 року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі. Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям.
  • На Харківщині судитимуть підприємицю за співпрацю з окупантами.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.