Куп’янська окружна прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно підприємиці за фактом колабораційної діяльності.

Слідчі встановили, що під час окупації Куп’янського району жінка, яка займалась роздрібною торгівлею, продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, перейшла на бік ворога.

Відомо, що торік із середини серпня підприємиця здійснювала господарську діяльність у Великому Бурлуці, взаємодіючи з окупаційною адміністрацією.

Жінка, яка співпрацювала з окупантами / Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

За даними слідства, жінка добровільно оформилася суб’єктом господарювання, як ФОП та відкрила рахунок у банку в російських рублях, відповідно до російського законодавства.

Продавала жінка товар, який завозили з тимчасово окупованих територій України.

Наразі підприємиця перебуває під вартою. Справу розглядатимуть у Чугуївському міському суді Харківської області.

Санкція статті 111–1 КК України частина 4 передбачає штраф до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна.

Читайте також:

  • З 24 лютого 2022 по 3 травня 2023 року суди за участі прокурорів Харківської області винесли 140 вироків у справах за колабораціонізм (ст. 111-1 ККУ) стосовно 142 осіб, відповіли на наш запит у Харківській обласній прокуратурі. Загалом, протягом повномасштабної війни про підозру повідомили 318 людям.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.