Харківська правозахисна група представить ілюстроване видання про облогу Маріуполя. Це 24 історії від очевидців подій.

Від початку повномасштабного вторгнення Харківська правозахисна група зібрала та опублікувала кілька сотень діалогів із цивільними та військовими, які були свідками або постраждалими від бойових дій та воєнних злочинів.

Бої за Маріуполь — одна з найбільших трагедій за час російсько-української війни, тому перша збірка циклу «Голос війни» присвячена саме цьому місту. У виданні зібрані історії виживання під час постійних бомбардувань та ризикованих спроб виїхати.

Книги містить світлини маріупольського фотографа Євгена Сосновського та ілюстрації художника Матвія Вайсберга. Також зробили мапу з основними топонімами, які зображені в книзі. До кожної історії додано QR-код, тобто кожен може не лише прочитати, а ще й подивитися живу версію на YouTube.

Презентація відбудеться 15 червня о 17:00 за адресою вулиця Мистецтв, 14. Щоби потрапити на подію необхідно заповнити анкету.

«Харківська правозахисна група записувала серію інтерв’ю з маріупольцями ще рік тому. Тоді Маріуполь, очевидно, здавався однією з одним із найстрашніших епізодів війни. Ситуація там була складною і ми почали займатися документуванням злочинів по всій Україні. Маріуполь був особливим ще тому, що там не було зв’язку з другого березня і жодної інформації про те, що там відбувалося не було в інтернеті.

Єдиним способом взяти якусь інформацію про злочини – говорити з людьми, яким вдалося виїхати звідти. Таким чином розуміти, що ж там відбувається, фіксувати імена загиблих, обстріли цивільної інфраструктури, атаки на евакуаційні колони. Ці історії є неймовірно цікавими, хоча й трагічними. Харківська правозахисна група регулярно публікувала на сайті такі матеріали, набираючи сотні тисяч переглядів. Зараз ми нарешті структурували це у 24 інтерв’ю від людей, які жили в Маріуполі під час війни: хтось два тижні, а дехто чотири місяці», — прокоментував медіадиректор ХПГ Денис Волоха для Ґвара Медіа.

Харківська правозахисна група – це одна з найстаріших українських правозахисних організацій. Їх місія — захищати права людини та основні свободи від посягань із боку держави, а також допомагати державі в утвердженні та захисті цих прав і свобод. Відтак, 9 червня, команда вирушила до села Донецьке на Харківщині для документування воєнних злочинів

Читайте також:

  • Рік полону: в Києві провели акцію до річниці виходу захисників з «Азовсталі». Вже рік захисники Маріуполя, які вийшли з «Азовсталі», перебувають у російському полоні, де на них чекали лише тортури, знущання та смерть.
  • У Харківському літмузеї відбулася розмова «Пам’ять. Війна». 8 червня, на території Харківського Літмузею минула розмова із Вікторасом Бахметьєвасом та Вахтангом Кебуладзе. Темою бесіди литовського та українського філософів була пам’ять та її вплив на наш вибір майбутнього.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.