Фахівці ДСНС продовжують розмінування та обстеження територій, які можуть бути потенційно заміновано на Харківщині. Протягом останнього тижня надзвичайники знищили 734 одиниці ворожих боєприпасів, про це під час брифінгу повідомив начальник ГУ ДСНС України у Харківській області Артем Астахов.

Сьогодні, 3 червня, стало відомо, що піротехнічні підрозділи ДСНС України з початку повномасштабної війни обстежили близько 7 тисяч га. території, виявили та знешкодили більш як 94 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів.

«Попереджаємо про високу мінну небезпеку на деокупованій території області. Наголошуємо про важливість дотримання правил мінної безпеки. Якщо ви помітили будь-який підозрілий предмет чи вибухівку, негайно повідомляйте за номером – 101, 102 або 112», – наголошує Астахов.

Протягом тижня, що минув, вогнеборці 55 разів залучалися до ліквідації пожеж, пов’язаних з російськими обстрілами. 

Так, одна з найрезонансніших пожеж сталася 29 травня після влучення російських КАБ по гіпермаркету Епіцентр, пошукові роботи тривали 5 діб. Щодоби на розборах завалів працювали понад 200 осіб особового складу та близько 20 одиниць техніки.

1 червня 2024 року рятувальники завершили аварійно-пошукові роботи у 5-поверховому будинку, який постраждав від російської атаки у ніч з 30 на 31 травня.

Пошуково-рятувальна операція розпочалася після атаки і тривала до вечора 1 червня. За даними начальника аварійно-рятувальної частини з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій Сергія Рашевського, над розбором завалів працювало понад 100 рятувальників.

На цю тему

«Харківщина — найзабрудненіша мінами територія»: як відбувається розмінування регіону. Внаслідок російської агресії близько 30% території України забруднено вибухонебезпечними предметами. Прогнози щодо повного розмінування коливаються від 5 до понад 700 років, каже начальник відділу гуманітарного розмінування ДСНС Сергій Рева. Що раніше закінчаться бойові дії та будуть деокуповані території, то швидше сапери зможуть розмінувати землю. Журналісти Ґвара Медіа досліджували, як відбувається розмінування Харківської області, та труднощі, які виникають у процесі.