Начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева зазначив, що наразі складно давати будь-які оцінки щодо строків розмінування забруднених територій України, адже цей процес залежить від багатьох факторів.

Про це він сказав під час брифінгу в Media Center Ukraine – Укрінформ.

«Я чув про різноманітні прогнози — від 5 до 10 років і аж до того, що нам знадобиться понад 700 років для розмінування», — сказав Рева.

За його словами, швидкість розмінування залежатиме від ситуації в країні — від того, наскільки швидко українці зможуть подолати російську агресію, відновити кордони та територіальну цілісність.

Лише після детального дослідження всієї території та визначення ділянок і площ, що потребують розмінування, розмінувальники достеменно знатимуть обсяги роботи. Тоді можна буде щось прогнозувати й говорити про конкретні терміни, зазначив Сергій Рева.

Станом на початок грудня 2023 року в Україні сертифіковано 24 організації з гуманітарного розмінування, позаминулого року — 6 організацій. Серед сертифікованих — як міжнародні організації, так і українські комерційні оператори, повідомили в Міністерстві оборони України у відповіді на запит Ґвара Медіа.

Найбільше розміновано в Херсонській області, значні площі також в Харківській та Миколаївській областях.
На Харківщині потенційно заміновано 570 тисяч гектарів землі. За нинішніх темпів повне розмінування регіону займе понад 100 років, зазначив заступник начальника ХОВА Євген Іванов. Від початку повномасштабного вторгнення РФ сапери виявили та знешкодили понад 87 тисяч вибухонебезпечних предметів, а також обстежили понад 4 тисяч гектарів території та понад 3 тисячі кілометрів ліній електропередач.

Читайте також

Розмінування України: скільки територій очистили від мін станом на грудень 2023 року — інфографіка. З такою ж швидкістю розмінування для повного обстеження України включно з окупованими територіями потрібно приблизно 210 років.

Розмінування прифронтових територій Харківщини. Один день із саперами — фото та відео. Журналісти Ґвари провели день із харківськими саперами у Прудянці, де розмінувальники знайшли та підірвали близько 30 мін «пелюсток».