Станом на 29 лютого 2024 року в Україні 156 000 км² території є потенційно забрудненими, потребують обстеження і подальшого розмінування, повідомив начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева під час пресбрифінгу в Media Center Ukraine – Укрінформ.

Площа України становить 603 700 км², таким чином близько 25,8% території країни необхідно обстежити на наявність мін та очистити.

За два роки повномасштабної війни піротехнікам ДСНС вдалося знешкодити понад 470 тисяч вибухонебезпечних предметів на території у понад 1170 км².

Особливий акцент на розмінуванні сільськогосподарських угідь – ДСНС спільно з обласними військовими адміністраціями розробило план заходів з розмінування земель сільськогосподарського призначення і в розрізі областей станом на 2024 рік понад 5 тисяч км² таких земель уже обстежили.

До повномасштабного вторгнення у ДСНС підрозділи розмінування налічували близько 600 осіб, це близько 120 підрозділів. Сьогодні це 1900 осіб та 340 розрахунків. Надалі надзвичайники продовжують збільшувати цю кількість протягом 2025-2027 років до 2800 людей.

Складнощі в розмінуванні взимку

Виконання завдань взимку мають особливості, адже на полях та землі лежить сніг, промерзає ґрунт, що ускладнює доступ до вибухонебезпечних предметів.

«У першу чергу ми приділяли увагу оперативному реагуванню, особливо критичній інфраструктурі, лінії електроперед, газогони, тобто все те, що потрібно для забезпечення нормальної життєдіяльності на деокупованій території. З початком весни та польових робіт ми зараз вже виходимо на поля і починаємо їх досліджувати та розміновувати», – коментує начальник відділу організації роботи з гуманітарного розмінування ДСНС України Сергій Рева.

Читайте ще

Внаслідок підриву на мінах в Україні загинуло 277 осіб (14 серед них – діти) — ДСНС. Через підриви станом на 29 лютого 2024 року також поранено понад 614 осіб, з них – 74 дитини.

27 лютого о 15:00 в Ізюмі Харківської області 42-річний чоловік підірвався на міні, попередньо ПФМ-1 «Пелюстка». За його словами, постраждалий підірвався під час прибирання своєї земельної ділянки. Його доставили до медзакладу з пораненнями.