Сіра зона, на якій ведуть активні бойові дії на Вовчанському напрямку від 10 травня не збільшилася.

Про це розповів очільник ХОВА Олег Синєгубов під час брифінгу.

«Ворог фактично знаходиться на прикордонних позиціях на кордонних територіях. Наші воїни по всім абсолютно напрямкам роблять усе можливе для того, щоби протидіяти та унеможливити подальше просування ворога», — сказав він.

За словами Синєгубова на Харківщині достатньо сил аби дати відсіч російським військовим. Далі спостерігатимуть, які сили РФ сконцентрує на Вовчанському й Липецькому напрямку, і так само Богодухівському напрямку.

Очільник ХОВА зазначив, що по Вовчанському напрямку РФ задіяла броньовану техніку, яку українські захисники частково знищили, а інша частина відійшла назад. Ближче до Липців військові РФ намагалися зайти піхотою. Олег Синєгубов наголошує, що в такий спосіб РФ намагається «намацати» слабкі та сильні сторони на українських позиціях.

Наразі із цих напрямків триває евакуація. Уже вдалося вивезти понад 2,5 тисячі людей.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • ISW проаналізував наступальні дії РФ на Харківщині: деталі