Російські наступальні дії вздовж кордону на Харківщині можуть бути відволіканням від інших районів на сході України.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Російські війська вранці 10 травня почали наступальну операцію вздовж російсько-українського кордону на півночі Харківської області та досягли значних тактичних успіхів. Російські війська, ймовірно, проводять початкову фазу наступальної операції на північ від Харкова, яка має обмежені оперативні цілі, але покликана досягти стратегічного ефекту відтягування української живої сили та техніки з інших критичних ділянок фронту на сході України», — йдеться в аналітичному звіті.

Аналітики зазначають, що найближчими днями російські війська можуть скористатися своїм тактичним плацдармом на півночі Харківської області для активізації наступальних операцій і проведення початкової фази наступальних дій, які, ймовірно, мають на меті відтіснити українські війська від кордону з Бєлгородською областю і наблизитися до міста Харкова на відстань дальності стрільби ствольної артилерії.

В Інституті проаналізували відеозаписи бойових дій. Там зазначили, що відео свідчать про те, що російські війська використовували відносно обмежену живу силу та обмежену кількість бронетехніки для своїх початкових штурмів.

Водночас обмежені зусилля, які наразі здійснюють російські війська, не є підставою вважати, що вони негайно розпочнуть широкомасштабну наступальну операцію з метою оточення та захоплення Харкова, зазначили аналітики. Наразі РФ, ймовірно, намагається розпорошити обмежені ресурси України та посилити обмеження української живої сили, змусивши Україну відповісти на російські наступальні операції на більшій частині території на сході України.

Аналітики роздумують, що стратегія РФ — стягнути та закріпити українські сили на харківському напрямку послабить українську оборону в сукупності та дозволить російським військам здійснити прорив у будь-якому районі, який стане найбільш вразливим.

В Інституті пишуть, що, російські війська, ймовірно, спробують скористатися цим на всій лінії фронту, щоб активізувати зусилля з розширення прориву на північний захід від Авдіївки та спроби захопити Часів Яр, враховуючи, що українські війська продовжують чекати допомоги США та інших країн Заходу.

Проте за оцінкою ISW, РФ, ймовірно, важко буде захопити Харків, оскільки це вимагатиме довгих переїздів по відкритій місцевості в масштабах, яких російські сили не здійснювали з початку повномасштабного вторгнення.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • Українські військові відбили 22 атаки РФ на Харківщині.