Російське військо продовжує активізацію на півночі Харківської області, однак ситуація контрольована. Наразі на Слобожанському напрямку ЗСУ відбили 9 атак РФ, на Куп’янському — 13.

Про ситуацію на Харківщині розповів начальник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, на Слобожанському напрямку РФ намагається просунутися вглиб населених пунктів. Наразі там ведуться активні бойові дії.

«У нас йдуть активні бойові дії на території населених пунктів Стрілеча, Пильне, Борисівка, а також у районі сіл Олійникове та Огірцеве. Ситуація по цих напрямках повністю контрольована. Значить, сюрпризів ворог для нас не приніс. Він наткнувся на вогневе ураження від наших бригад, які стоять на тому напрямку і фактично оборонять нашу територію. Усе це фактично прикордоння, 3–5 кілометрова зона», — сказав Синєгубов.

На Куп’янському напрямку РФ атакує населені пункти Синьківка, Берестове Харківської області.

Начальник ХОВА зазначив, що там ведуться жорстокі бойові дії. Зокрема, Синьківка — фактично сіра зона.

Щодо загальної ситуації по області. Російськими військами було обстріляно біля 30 населених пунктів Харківщини. Синєгубов додав, що РФ намагається зруйнувати транспортну інфраструктуру по Куп’янському, Старосалтівському напрямках.

«Для нас нічого незвичного. Приступаємо до ремонтних, до відновлювальних робіт. Наразі я хочу так само подякувати нашим військовим, які прийняли важкий бій, ситуацію фактично стабілізували. Наразі аналізуємо подальші дії ворога, щоби бути готовими до будь-яких проявів», — підсумував очільник ХОВА.

Щодо тактики РФ, Синєгубов пояснив, що до кожного населеного пункту російське військо підходить у різний спосіб, зокрема по Вовчанському напрямку РФ задіяла броньовану техніку, яку українські захисники частково знищили, а інша частина відійшла назад. Ближче до Липців військові РФ намагалися зайти піхотою. Олег Синєгубов наголошує, що в такий спосіб РФ намагається «намацати» слабкі та сильні сторони на українських позиціях.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • ISW проаналізував наступальні дії РФ на Харківщині: деталі