На Харківщині з територій, де ведуться активні бойові дії, евакуювали 2526 людей. Більшість — Вовчанський напрямок, трохи менше — північ, Золочівський напрямок Богодухівського району, ще менше з Липців.

Про це розповів очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Що стосується населених пунктів Стрілеча, Пильне та Борисівка, то за словами Синєгубова, дітей там не було. Там перебувало 28 цивільних, які раніше відмовилися евакуйовуватися.

На початку нової фази агресії РФ, у самому Вовчанську проживало 2 тисячі людей, включаючи дітей. У Вовчанській територіальній громаді нараховувалося від 5 до 7 тисяч людей.

За словами Синєгубова, 70% евакуйованих уже визначились, де житимуть. Ще 30% — потребують місця тимчасового проживання. Тому розгорнуто ще 830 місць для розміщення евакуйованих осіб.

«За потреби ми цю цифру зможемо збільшити. У нас досягнуті домовленості з «Укрзалізницею», якщо буде масова евакуація за межі території Харківської області, ми можемо використовувати, подавати окремі потяги по окремих напрямках. Так само в нас приміські потяги наразі курсують», — сказав начальник ХОВА.

Евакуаційні заходи продовжуються. Синєгубов подякував правоохоронцям та волонтерам, які займаються вивезенням людей. За його підрахунками, близько 10 волонтерських організацій допомагає та ще 40 автомобілів задіяно.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

Читайте також

  • ISW проаналізував наступальні дії РФ на Харківщині: деталі