Наразі жодних підстав для оголошення евакуації в самому Харкові немає, сказав очільник Харківської військової обладміністрації Олег Синєгубов.

«Ми чітко розуміємо, які сили застосовуватиме ворог. Так, ескалація може посилюватися, РФ може підсилювати військові підрозділи, тобто військову присутність. Ми розуміємо, на які саме напрямки. Тому ніяких загроз для міста Харкова немає. Але це станом на зараз, ми продовжимо моніторити інформацію», — прокоментував начальник ОВА.

Далі все комунікуватимуть із місцевим населенням.

Щодо тенденції евакуації населення, Синєгубов зазначив, що люди самостійно приймають рішення виїжджати чи залишатися в місті. Оскільки ситуація залишається схожою з 2022, 2023 і 2024 роком, коли після деокупації військо РФ продовжило обстрілювати енергетичну систему та цивільні квартали. За останню добу не фіксується масовий виїзд людей із Харкова.

«Щодо панічних настроїв, ми фіксуємо їх упродовж останніх двох місяців. До того ж цьому сприяла російська ІПСО про плани захоплення Росією Харкова, його оточення тощо. Але ми все ж таки бачимо, що наші військові тримають позиції», — додав Олег Синєгубов.

Нагадаємо, 10 травня, Російська Федерація розпочала нову хвилю наступальних дій на півночі Харківської області. Щонайменше станом на 7–8 ранку на тому напрямку йшов важкий бій. Це підтвердив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою в Києві.

Також у Міністерстві оборони України повідомили, що приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву армією РФ лінії оборони України під прикриттям бронетехніки. Станом на 13:00 атаки було відбито, однак тривають бої різної інтенсивності.

За словами начальника ХОВА Олега Синєгубова, росіяни усю ніч завдавали ударів по Вовчанську з КАБів, РСЗВ та артилерії. Він також додав, що окупанти намагалися прорвати кордон, однак безуспішно.

На Харківщині з територій, де ведуться активні бойові дії, евакуювали 2526 людей. Більшість — Вовчанський напрямок, трохи менше — північ, Золочівський напрямок Богодухівського району, ще менше з Липців.

Читайте також

  • ISW проаналізував наступальні дії РФ на Харківщині: деталі