Для участі у програмі фермерам потрібно мати щонайменше 100 га земель в офіційному обробітку у зазначених областях та використовувати отримані сховища для зберігання власно вирощеної продукції. 

Фермери Харківської області можуть отримати модульне зерносховище для власної продукції. Для цього їм потрібно подати заявку через Державний аграрний реєстр до 4 лютого 2024 року. Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики.

Що потрібно для участі

Для участі у програмі фермерам потрібно мати щонайменше 100 га земель в офіційному обробітку у зазначених областях та використовувати отримані сховища для зберігання власно вирощеної продукції. Перевага при відборі заявок надаватиметься підприємствам, які встановлюватимуть модульні зерносховища на території Миколаївської, Харківської чи Херсонської областей.

Очікується, що загалом у межах ініціативи буде розподілено 244 модульних зерносховищ. Місткість наданих одиниць зберігання залежатиме від площі орних земель в обраних областях, та становитиме 300, 500 чи 1000 тонн.

Господарства, які обробляють від 100 до 199 га землі у зазначених областях, зможуть отримати модульне зерносховище місткістю 300 тонн; господарства, які обробляють від 200 до 399 га землі – зерносховище місткістю 500 тонн; та господарства, які обробляють понад 400 га землі, зможуть отримати модульне зерносховище місткістю 1000 тонн.

У Міністерстві аграрної політики наголошують, що Ініціатива має на меті зміцнення стійкості та сталості аграрного сектору на сході та півдні України, та є частиною Стратегії підтримки зберігання зерна.

На Харківщині через повномасштабне вторгнення агропромисловий комплекс зазнав збитків на суму 18 мільярдів гривень. Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Харківської обласної військової адміністрації Євген Іванов.

Читайте також

  • На Харківщині зібрали на 20% більше зернових, ніж торік.